moduł zarządzania mocą do 10A

Tytuł wielki sprawa przyziemna. Między innymi chodzi dokładnie o sterowanie zasilaniem odbiorników elektrycznych pobierających moc z sieci energetycznej ~230V AC. Sprawa istotna i niebezpieczna dlatego wymaga szczególnej uwagi i dobrej jakości oraz trwałości podzespołów.
Tym razem przedstawiam moduł do sterowania przekaźnikiem przystosowanym do przełączania dużej mocy, nie tylko z sieci wysokiego napięcia.widok modułu przekaźnikamoduł przekaźnika widok złącza ~230V ACGłównym elementem roboczym jest przekaźnik cewkowy SRD-05VDC-SL-C sterowany napięciem 5V DC. Układ sterujący oparty na tranzystorze S8050 w wersji SMD, wyposażony został w element zabezpieczający w postaci diody spolaryzowanej w kierunku zaporowym. Dla monitorowania działania i poprawnej pracy układ posiada dwie diody LED. Zieloną dla monitorowania sygnału sterującego oraz czerwoną wskazującą poprawne zasilanie układu.
Zastosowany przekaźnik może pracować z obciążeniami do 10A przy napięciach np 230AC, 125AV, 30VDC. Obciążenie należy przyłączać do złącza ARK przewodem nie grubszym niż 5mm². Do dyspozycji mamy jeden styk przełączający.
Sygnał sterujący i zasilanie w zakresie 5V DC, doprowadzić należy do złącza goldpin, dbając o prawidłową topologię połączeń.
Zapotrzebowanie na prąd: przekaźnik w stanie spoczynku 3mA, przekaźnik wysterowany 70mA.
Wymiar PCB modułu 44 x16,5mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.