Płytki stykowe.

Od pewnego czasu w naszej ofercie pojawiły się płytki stykowe. Doskonale posłużą jako baza do zmontowania układu testowego bez lutowania. Montaż elementów odbywa się na wtyk. Nieodzownym wyposażeniem będą przewody połączeniowe z końcówkami BLS, które są również dostępne w ofercie.

płytki do szybkiego montażu układów testowych, 170 pól i 400 pól
Oferowane płytki do szybkiego montażu testowych układów elektronicznych, posiadają 170 pól (te kolorowe) i 400 pól – większa w kolorze  białym.
Wszystkie od spodu posiadają taśmę klejącą do montowania do podłoża.
Płytki małe dostępne są w różnych kolorach: czerwony, niebieski, żółty i zielony. Znakomicie posłużą do testów z pojedynczymi elementami, bądź miniaturowymi układami.mają wymiary 35mm x 46mm, grubość z taśmą klejącą 9mm.
Płytka z 400 punktami posiada dodatkowo linie typowo wykorzystywane jako „szyna zasilania” na którą przypada 100 otworów montażowych. Można ją łączyć z kolejną za pomocą posiadanych zaczepów, przygotowanych na obwodzie. W ten sposób może powstać duże pole montażowe. Na jej powierzchni producent naniósł bardzo czytelne opisy, które ułatwiają orientację w śród licznych otworów. Jej wymiary to 8,2 x 5,5 cm i grubość (z taśmą klejącą) 9mm. Dodatkowo zaletą jest fakt, iż producent podał parametry znamionowe określając maksymalny prąd 3-5A i napięcie 300V pracy. Oczywiście nikomu nie polecam podłączanie napięcia sieci zasilającej do takiej płytki ze względu na zagrożenie porażeniem prądem przy montażu. Zalecane średnice przewodów połączeniowych określone są w przedziale 20-29AWG. Dostępny jest również szkic z wymiarami:rysunek z wymiaramiDodać jedynie można że bardzo dobrze się pracuje z tym produktem. Płytki zapewniają pewny styk i dobre osadzanie przewodów jak i elementów co jest bardzo istotne, dla prawidłowego funkcjonowania modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.