Adapter SOP28

Podobnie jak i w przypadku Adaptera SOIC8 prezentuję w naszej ofercie kolejną jakże przydatną i pomocną płytkę PCB. Jej funkcjonalność również ogranicza się do przylutowania układu scalonego – jednego z dwóch możliwych, od spodu lub od góry PCB. Podobnie jak i tamta będzie niezwykle przydatna wręcz niezastąpiona gdy układ w obudowie do druku nawierzchniowego (SMD) trzeba będzie umieścić w prototypowej płytce stykowej lub podstawce DIL28. Bądź w fazie budowy prototypu lub układu testowego po prostu wyniknie konieczność przylutowania przewodów do tak małej obudowy.

Ten adapter również zachowuje kolejność wyprowadzeń przy przelotowych polach lutowniczych, i doskonale nadaje się do użytku z obudowami SMD typu: raster 1,27mm SOIC28, SSOP28, SOP82, oraz raster 0,65mm TSSOP28. Oraz innymi zgodnymi, których tu nie wymieniono. W tym przypadku płytkę również można zastosować do układów o mniejszej liczbie wyprowadzeń – znakomicie się nada. Po prostu część padów zostanie niewykorzystana. 😉
widok PCB od dołu i od górySSOP28 widokRysunek ze zwymiarowaną płytką PCB
Adapter-PCB SSOPTabela z wymiarami wybranej obudowy IC.
TSSOP28(PW)iso tabela z wymiaramiNa płytce białą kropką oznaczono pierwsze wyprowadzenie SMD, dodatkowo oznaczono odróżniono pierwszy pad montażowy THT po obu stronach druku, oraz zostały ponumerowane wyprowadzenia. PCB o grubości 1,5mm ma cynowane pola lutownicze i wykonaną dobrej jakości zieloną soldermaskę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.