Moduł zasilania do płytki stykowej

 

Każdy konstruktor testujący swoje wynalazki w trakcie procesu projektowania, doceni zalety tego skromnego modułu.zasilacz płytki stykowej

Jego funkcjonalność ogranicza się do bezpośredniego zasilania stykowej płytki prototypowej z różnych źródeł, i została opracowana sprytnie zwiększając tą prostą użytkowość. Źródłem zasilania może być bądź zasilacz DC lub port USB np komputera. Moduł wyposażony jest w bardzo dobrej jakości dwa stabilizatory typu AMS1117, jeden na napięcie 3V3, a drugi 5V0. Układ został tak skonstruowany aby na każdy z dwóch kanałów wyjściowych można było podać integralne napięcie, dzięki żółtym zworkom konfiguracyjnym, lub całkowicie odłączyć zasilanie każdego kanału z osobna. Wydajność prądowa uzależniona jest od wydajności podłączonego źródła zasilania i maksymalnej wydajności stabilizatorów (1A). Należy pamiętać by do wejścia DC 5/2,5mm nie podłączać napięcia większego niż 15V DC, gdyż zniszczy ono stabilizatory. Samo wejście DC zabezpieczone jest przez diodę przed odwróceniem polaryzacji.
PCB zostało dodatkowo wyposażone w złącze szpilkowe, z którego można wyprowadzić osobnymi przewodami napięcia zasilające (nie stanowią one wyposażenia układu w chwili zakupu).

widok od góry
widok od góry

Do kontroli pracy producent przewidział diodę LED w kolorze zielonym ∅3mm. Natomiast miniaturowy przełącznik posiada funkcjonalność odłączenia zasilacza od napięć zewnętrznych.

widok od dołu
widok od dołu

Moduł montuje się bezpośrednio w płytce stykowej, na wtyk dzięki złączom przylutowanym od spodu PCB. Jego wymiary to 53 x 31mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.